قسمت اول از دو: راه اندازی مجدد ویندوز ۱۰ Installer

اطمینان حاصل کنید که دی وی دی در  داخل دی وی دی رایتر  قرار گرفته است . برای نصب ویندوز ۱۰، پرونده نصب ویندوز ۱۰ باید روی یک دیسک یا درایو فلش بارگذاری شود و دیسک یا فلش درایو باید به کامپیوتر شما وارد شود.

 • اگر هنوز ابزار نصب ویندوز ۱۰ را دانلود نکرده اید، دستورالعمل های این صفحه پشتیبانی مایکروسافت را دنبال کنید : https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10
 1. منوی Start را باز کنید. یا روی آیکون ویندوز در گوشه پایین سمت چپ روی صفحه کلیک کنید، یا  Win کلید را فشار دهید .
 2. روی پاور  کلیک کنید. این دایره با یک خط از بالای آن است که در گوشه پایین سمت چپ پنجره شروع است.
 3. روی Restart کلیک کنید . این در منوی بازشو بالای آیکون قدرت قرار دارد. انجام این کار کامپیوتر شما را مجددا راه اندازی خواهد کرد.
 4. Del و یا F2 را فشار دهید و نگه دارید برای ورود به تنظیمات بایوس. این کلید همچنین ممکن است یک کلید متفاوت دیگر باشد. اکثر رایانه ها پیامی را در هنگام راه اندازی نمایش می دهند که می گوید: “کلید [را برای ورود به تنظیمات فشار دهید” را فشار دهید یا چیزی شبیه به آن را فشار دهید، پس برای این پیام زمانی که رایانه شما دوباره راه اندازی شود تا کلید را که باید برای دستیابی به آن بایوس .

  • برای تایید کلید BIOS کامپیوتر خود، صفحه راهنمای کامپیوتر یا صفحه پشتیبانی آنلاین کامپیوتر خود را بررسی کنید.
 5. به برگه بوت بروید شما از کلیدهای جهت دار برای انتخاب آن استفاده می کنید.

  • بوت تب ممکن است به جای می گویند گزینه های بوت ، بسته به سازنده کامپیوتر شما.
 6. دستگاهی را انتخاب کنید که از آن بوت شود شما در اینجا چند گزینه دارید:

  • برای یک درایو فلش USB ، گزینه دستگاه های قابل جابجایی را انتخاب کنید.
  • برای نصب دیسک ، گزینه CD-ROM Drive را انتخاب کنید.
 7. کلید + را فشار دهید  تا اولین گزینه بوت شما باشد. هنگامی که دستگاه های برداشت شده یا CD-ROM در بالای لیست قرار می گیرند، رایانه شما انتخاب شما را به عنوان گزینه بوت پیش فرض خود انتخاب می کند.

  •  در برخی از رایانه ها، به جای اینکه یکی از کلید های عملکرد را فشار دهید (به عنوان مثال F5) ، یک گزینه را به بالا از منو هدایت کنید. کلید در سمت راست صفحه نشان داده می شود.
 8. تنظیمات خود را ذخیره کنید. شما باید یک F10دکمه کلیدی (به عنوان مثال ) در پایین صفحه ببینید که مربوط به “ذخیره و خروج” است؛ با فشار دادن آن باید تنظیمات خود را ذخیره و رایانه خود را مجددا راه اندازی کنید.

  • ممکن است مجبور شوید  Enterبرای تأیید تغییرات فشار دهید .
 9. صبر کن تا کامپیوتر شما راه اندازی مجدد شود هنگامی که کامپیوتر شما مجددا راه اندازی می شود، یک پنجره با داده ها خود خواهید دید. شما اکنون آماده هستید تا نصب ویندوز ۱۰ خود را آغاز کنید.

قسمت دوم : نصب ویندوز ۱۰

 1. وقتی که از شما خواسته شود روی Next کلیک کنید شما همچنین می توانید گزینه های این صفحه (به عنوان مثال زبان تنظیم) را قبل از ادامه در صورت نیاز تغییر دهید.
 2. روی Install Now کلیک کنید . این در وسط پنجره است.
 3. کلید ویندوز ۱۰ خود را وارد کنید، سپس روی Next کلیک کنید . اگر شما یک کلید ویندوز ۱۰ ندارید، روی دکمه Skip در گوشه پایین سمت راست صفحه کلیک کنید.
 4. روی جعبه «قبول» کلیک کنید و بعد روی Next کلیک کنید . این نشان می دهد که شما شرایط استفاده را می پذیرید.
 5. ۵

  روی ارتقا کلیک کنید . این در بالا “کدام نوع نصب شما می خواهید؟” پنجره این گزینه ویندوز ۱۰ را در حالی که فایل ها، برنامه ها و تنظیمات شما را حفظ می کند نصب می کند.

  • برای پاک کردن نصب ویندوز ۱۰ بر روی کامپیوتر خود می توانید بر روی سفارشی کلیک کنید یعنی دومین گزینه . انجام این کار از شما خواسته است تا قبل از ادامه، یک پارتیشن را برای فرمت انتخاب کنید.
 6. صبر کنید تا ویندوز ۱۰ نصب شود این فرایند ممکن است از نیم ساعت به چند ساعت، بسته به سیستم عامل قبلی رایانه شما و سرعت پردازش، هرجایی طول بکشد.

 7. دستورالعمل های تنظیم روی صفحه را دنبال کنید. هنگامی که ویندوز ۱۰ بر روی رایانه شما نصب شده است، میتوانید تنظیمات آن را سفارشی کنید (به عنوان مثال منطقه، زبان دلخواه شما، تنظیمات مکان و غیره). پس از اتمام این فرآیند، به دسکتاپ رایانه خود وارد می شوید.

  • شما همچنین می توانید بر روی تنظیمات اکسپرس برای تنظیم ویندوز ۱۰ با تنظیمات توصیه شده کلیک کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *